Star Tales - gwiezdne opowieści...

Jest rok 21 406 od powstania Republiki. Próbujemy przeżyć...


#1 2013-08-01 17:49:18

Talon

Niemocowładny

Zarejestrowany: 2013-07-29
Punktów :   

Jedno z wielu lądowisk średnich poziomów Coruscant

Nad płytą lądowiska zawisł niewielki transportowiec, a tuż pod nim uniósł się tuman kurzu, który przed chwilą zalegał na ziemi. Transportowiec wyglądał standardowo, mógł pomieścić kilka osób oraz nieco większe ładunki, które można było upchnąć w całkiem pojemnym luku. W zupełności wystarczyło to Talonowi na zarobienie kilku groszy, a jako że chłopak nałogów nie posiadał to potrafił sporą część zarobionych pieniędzy odłożyć. Dzięki temu właśnie dorobił się personalnego pomocnika w postaci droida. Nie było to nic nadzwyczajnego. Wyglądem przypominał człowieka, różnicą jednak było to, że potrafił dźwignąć znacznie więcej.
Kiedy statek osiadł na płycie tylny właz otworzył się, po czym przeszli przez niego Talon wraz z Alfredem, droidem który dźwigał jakąś skrzynię.
- Połóż to tutaj Alf, za chwilę powinien się zjawić nasz klient i odebrać paczkę. Tylko uważaj, bardzo zależy mu aby nie uszkodzić towaru!
- Spokojnie panie, znasz mnie i wiesz, że słynę ze swej ostrożności. - powiedział droid.
- Ok, po prostu bądź ostrożny, wiesz jak ciężko zarobić dobre pieniądze. Nie możemy sobie pozwolić na utratę klientów. - powiedział, po czym wrócił na statek by zabrać holonotes, w którym zapisywał informacje o dostawach. - Ok, wygląda na to, że dziś to już ostatnia przesyłka. Po wszystkim będziemy mogli sobie trochę odpocząć. - powiedział z uśmiechem. Droid odłożył skrzynię na miejsce i otrzepał dłonie w geście zadowolenie.

Offline

 

#2 2013-08-01 17:57:45

 Katia Ner`ya

Niewyszkolony Mocowładny

Zarejestrowany: 2013-07-29
Punktów :   

Re: Jedno z wielu lądowisk średnich poziomów Coruscant

Zwiedzała, nie miała narazie nic do roboty, a znajomość miasta się przyda. W końcu wyszła na jakieś lądowisko. Akurat stał tu transportowiec, a droid odstawiał jakąś skrzynię. Jednak nie tym się zainterresowała, lecz widokiem, jaki był z miejsca, w którym stała. Podeszła bliżej krawędzi i podziwiała panoramę miasta. Wiatr targał jej włosami, ale zdawała się tego nie zauważać, dłonie trzymała w kieszeni. Zamyśliła się...

Offline

 

#3 2013-08-01 18:07:28

Talon

Niemocowładny

Zarejestrowany: 2013-07-29
Punktów :   

Re: Jedno z wielu lądowisk średnich poziomów Coruscant

- Uważaj lepiej gdzie stoisz... - powiedział nie odciągając się jednak od aktualnego zajęcia jakim było sortowanie pozostałego sprzętu w luku. - Miasto jest pełne wariatów, wystarczy aby jeden przeleciał szybciej tuż koło krawędzi lądowiska, a podmuch ciągnący się zanim pociągnie Cię za sobą. Nie bez powodu rysują te linie bezpieczeństwa wiesz. - dodał w nieco obojętnym tonie, od tak jakby chciał przekazać dobrą radę nieznajomemu.

Offline

 

#4 2013-08-01 18:13:16

 Katia Ner`ya

Niewyszkolony Mocowładny

Zarejestrowany: 2013-07-29
Punktów :   

Re: Jedno z wielu lądowisk średnich poziomów Coruscant

Ktoś do niej mówił? Hm, no chyba coś słyszała. Rozejrzała się i wtedy już dobrze usłyszała dalsze słowa. Patrzyła na niego badawczo i popatrzyła pod nogi, no faktycznie przekroczyła jakąś kolorową linię. Szybko wróciła za nią.
-Hm... dzięki.
Odpowiedziała jedynie równie obojętnie jak on, nawet się nie uśmiechnęła. Zrobiła jeszcze jeden krok od linii. Popatrzyła na jego statek.
-Kawał maszyny.
Stwierdziła nie widząc podobnego transportowca u siebie na Naboo.

Offline

 

#5 2013-08-01 18:20:49

Talon

Niemocowładny

Zarejestrowany: 2013-07-29
Punktów :   

Re: Jedno z wielu lądowisk średnich poziomów Coruscant

- Nie ma za co, ot taka rada od nieznajomego, który mimo młodego wieku już kilka rzeczy widział. - powiedział uśmiechając się. - A co do maszyny, to kawałek złomu na jaki udało mi się zaoszczędzić. Jakoś trzeba sobie radzić. - dodał. - A Ciebie co tutaj sprowadza, nie wyglądasz jak przeciętny klient... w dobrym znaczeniu oczywiście. - dodał nieco zakłopotany. Droid po uporaniu się ze skrzynką wrócił na pokład by zacząć standardową procedurę czyszczenia pokładu przed kolejnym dniem pracy.

Offline

 

#6 2013-08-01 18:42:51

 Katia Ner`ya

Niewyszkolony Mocowładny

Zarejestrowany: 2013-07-29
Punktów :   

Re: Jedno z wielu lądowisk średnich poziomów Coruscant

-Klient?[i]
Spytała zdziwiona i popatrzyła na wchodzącego droida.
-[i]Nie, nie jestem. chyba... Ale mniejsza, jestem Katia. I tak sobie tylko zwiedzam miasto.

Odpowiedziała na jego pytanie.
-A czym właściwie się zajmujesz?
Spytała o to, co ją ciekawiło. Patrzyła teraz badawczo na nieznajomego.

Offline

 

#7 2013-08-01 18:50:32

Talon

Niemocowładny

Zarejestrowany: 2013-07-29
Punktów :   

Re: Jedno z wielu lądowisk średnich poziomów Coruscant

Spojrzał na nią ze zdziwieniem, kiedy Ta wspomniała o zwiedzaniu miasta.
- Cóż tu zwiedzać... Przynajmniej w średnich poziomach oprócz barów raczej nie ma nic ciekawego. Ale czego tutaj oczekiwać, w końcu to nie to co górne poziomy. - powiedział. - A czym się zajmuję to chyba już się domyślasz. Świadczę usługi transportowe. Robię to już kilka lat, już za dzieciaka doszedłem do wniosku, że ludu tu nigdy nie brakuje więc i dodatkowy przewoźnik nie zaszkodzi. - dodał wychodząc jej na przeciw. - Przepraszam, że się nie przedstawiłem, jestem Talon i miło Cię poznać Katiu. - powiedział i wyciągnął rękę uprzednio zdejmując z niej rękawicę.

Offline

 

#8 2013-08-01 18:56:37

 Katia Ner`ya

Niewyszkolony Mocowładny

Zarejestrowany: 2013-07-29
Punktów :   

Re: Jedno z wielu lądowisk średnich poziomów Coruscant

Uścisnęła jego dłoń.
-I nawzajem. A zwiedzam bo niedawno tu przyjechałam i chcę się dowiedzieć gdzie, co jest.
Odpowiedziała na jego zdziwienie.
-Ale ja uważam, ze wszędzie jest co zobaczyć, nawet na średnich poziomach. A są to chociażby miejsca, gdzie warto zjeść, a od którego lokalu trzymać się z daleka.
Dodała swoje przemyślenia na ten temat.

Offline

 

#9 2013-08-01 19:01:57

Talon

Niemocowładny

Zarejestrowany: 2013-07-29
Punktów :   

Re: Jedno z wielu lądowisk średnich poziomów Coruscant

- Takich miejsc jest pełno wszędzie, ale to czy warto do nich zaglądać czy trzymać się z dala głównie zależy od Ciebie. Owszem jedne są bezpieczniejsze od drugich ale jak wciskasz nos w nieswoje sprawy to wszędzie może być niebezpiecznie. - powiedział uśmiechając się lekko. - Na Twoim miejscu zdecydowanie unikałbym dolnych poziomów. - dodał.

Offline

 

#10 2013-08-01 19:06:20

 Katia Ner`ya

Niewyszkolony Mocowładny

Zarejestrowany: 2013-07-29
Punktów :   

Re: Jedno z wielu lądowisk średnich poziomów Coruscant

-Zapamiętam
Uśmiechnęła się delikatnie. Zdążyła już go polubić. Wymienili narazie tylko kilka słów, ale już go polubiła.
-A jakie są Twoje ulubione miejsca tutaj?
Spytała z ciekawością. Zbliżyła się do niego bardziej, aby nie musieć mówić trochę głośniej niż normalnie. Teraz była od niego oddalona jedynie dwa metry. Była ubrana w prostą tunikę i spodnie, widać było, że jest jeszcze młoda i z pewnością niepełnoletnia.

Offline

 

#11 2013-08-01 19:11:51

Talon

Niemocowładny

Zarejestrowany: 2013-07-29
Punktów :   

Re: Jedno z wielu lądowisk średnich poziomów Coruscant

- Ha, może Cię to trochę zdziwi ale moim ulubionym miejscem jest mój statek. To na nim mam ciszę i spokój kiedy tylko zechcę oraz ma wszystko to czego potrzebuję. No oprócz standardowych kontroli, ale to akurat nie zdarza się zbyt często. Nie zapominajmy też o moim towarzyszu o tam - powiedział wskazując dłonią na Alfreda, nie dość że pomaga mi w pracy to jest do tego inteligentny więc jest i z kim porozmawiać. Do tego lubię ciche miejsce, nie przepadam za tłumami, a jak widzisz na Coruscant tłumów nie brakuje. Słyszałem o wielu ciekawych miejscach w Galaktyce, chciałbym się kiedyś stąd wyrwać. - powiedział.

Offline

 

#12 2013-08-01 19:18:10

 Katia Ner`ya

Niewyszkolony Mocowładny

Zarejestrowany: 2013-07-29
Punktów :   

Re: Jedno z wielu lądowisk średnich poziomów Coruscant

Słuchała go zdziwiona. Ale też mu się nie dziwiła, na Naboo jest znacznie spokojniej niż tutaj i sama też jeszcze się do tego nie przyzwyczaiła.
-Polecam Naboo, zielone, z jeziorami, a pałac jest, a przynajmniej kiedyś był, z białego marmuru.
Opisała mu pokrótce obraz jej rodzinnej planety. Naboo lubiła, bardzo. Ona tylko nie lubiła rodzinnego domu, ale do całej reszty tej planety miała ogromny sentyment.

Offline

 

#13 2013-08-01 19:21:35

Talon

Niemocowładny

Zarejestrowany: 2013-07-29
Punktów :   

Re: Jedno z wielu lądowisk średnich poziomów Coruscant

- Tak, myślę że Naboo byłoby idealne mimo tej całej afery między Republiką i Imperium. Jestem pewien, że znalazłby się spokojny kawałek. Cóż będę musiał jednak tutaj jeszcze pobyć zanim uda mi się stąd wydostać a i to ostatnimi czasy bywa trudniejsze. Służby są teraz nieco przewrażliwione. - dodał. - Ale dlaczego tu jesteś? W sensie na Coruscant, chyba nie po to by zwiedzać prawda? - zapytał zaciekawiony.

Offline

 

#14 2013-08-01 19:24:17

 Katia Ner`ya

Niewyszkolony Mocowładny

Zarejestrowany: 2013-07-29
Punktów :   

Re: Jedno z wielu lądowisk średnich poziomów Coruscant

Oj tak, afery. jej na szczęście udawało się trzymać od tego z daleka.
-Hm... przeniosłam się tutaj. I zamierzam pozostać. Mieszkanie już mamy, ale ja jeszcze szukam pracy.
Wyjaśniła, jak to z nią jest.
-Jest tak trudno się wydostać? By wylądowaliśmy bez żadnego problemu.
Spytała patrząc na niego lekko przymrużonymi oczamy.

Offline

 

#15 2013-08-01 19:27:44

Talon

Niemocowładny

Zarejestrowany: 2013-07-29
Punktów :   

Re: Jedno z wielu lądowisk średnich poziomów Coruscant

- A to już temat na inną rozmowę i raczej niemądrym byłoby opowiadania nieznajomej jeszcze osobie o szczegółach swojego życia prawda? - powiedział uśmiechając się delikatnie. Nie żeby miał coś strasznego do ukrycia, ale zdarzało mu się przewozić mało legalne przesyłki i parę razy został złapany dlatego służby mogą być nieco w jego kierunku podejrzliwe. Jednak to nie było problemem rozmówczyni. - Może jest miejsce, w które chciałabyś się udać? Powiedzmy, że w ramach pierwszej usługi przewiozę Cię za darmo. -dodał.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.tef.pun.pl www.pro-serwer.pun.pl www.strazgda.pun.pl www.plminecraft.pun.pl www.logistyk00.pun.pl