Star Tales - gwiezdne opowieści...

Jest rok 21 406 od powstania Republiki. Próbujemy przeżyć...

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2014-04-22 13:00:59

Rafiss

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-27
Punktów :   

?

Czy ktoś wogóle ogarnia to forum? Kiedy w końcu będą kompletne informacje na temat świata gry? Jak na razie widzę tylko historię i parę lokacji związanych jedynie z jedną planetą. To nawet nie są podstawy. A reszta? Czekam na niezbędne informacje żebym w końcu mogła zacząć grać.

Ostatnio edytowany przez Rafiss (2014-04-22 13:02:00)

Offline

 

#2 2014-04-22 21:03:24

MOC

Administrator

Zarejestrowany: 2012-12-05
Punktów :   

Re: ?

Wybacz, ostatnio z różnych powodów miałem chwilę wolnego od gry i dlatego się nie pojawiłem. Co do Twoich pytań... kompletne informacje na temat świata gry? To może być mały problem, ponieważ świat Star Wars jest ogromny, dziesiątki książek, komiksów, kilka czy kilkanaście gier, filmy. Ossus.pl niestety ostatnimi czasy padł, więc niestety pozostaje angielska wookieepedia. Jeżeli koniecznie chcesz mieć wszystko skrótowo opisane to mogę to na dniach zrobić ale prosiłbym o jakieś pytania naprowadzające bym wiedział z jakim zasobem wiedzy dysponujesz :)
Co do jednej planety to niestety nasza gra póki co ogranicza się właśnie tylko do Coruscant, czasem tylko przenosimy się w inne części Galaktyki. A co do możliwości gry to twoja KP ma braki i prosiłem o uzupełnienie a jakoś tego nie zauważyłem. Prosiłem też o kontakt w razie pytań. Nasze forum ma charakter koleżeński dlatego wielu niezbędnych rzeczy brakuje bo jakoś to między sobą ustalamy. Zachęcam jednak do pytań :)

Offline

 

#3 2014-04-27 00:10:37

Rafiss

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-27
Punktów :   

Re: ?

Nie chodzi o odtwarzanie całego uniwersum gwiezdnych wojen, tylko o większą ilość informacji na temat okresu, w jakim dzieje się gra. Jest różnica paru tysięcy lat pomiędzy czasem, w jakim dzieje się akcja tej gry, a czasem znanym z filmów i książek. Chciałabym wiedzieć do czego mam się ustosunkowywać w sesjach. Chodzi mi o takie elementy jak:
-stan techniki - Przez kilka tysięcy lat był jakiś postęp techniczny. Co jest dostępne w okresie obejmowanym przez grę?
-kontakty z innymi rasami - Które rasy są "dostępne"? Jakie rasy może spotkać moja postać na swojej drodze? Z którymi ludzie nawiązali już kontakt? Wookie? Gunganie? Kalamarianie?
-Pod czyją kontrolą są planety znane z filmów i książek? Naboo? Tatooine? Kessel? Endor? Hoth? Siłą świata gwiezdnych wojen jest również to bogactwo miejsc. Nie wyobrażam sobie jakiejkolwiek gry osadzonej w tym świecie ograniczającej się tylko i wyłącznie do jednej planety.
-Jaki jest status miejsc znanych z książek i filmów? Czy już istnieją kopalnie na Kessel? Czy świątynie na Endorze są aktywne? Czy istnieje Mos Eisley?

Offline

 

#4 2014-04-27 12:49:39

MOC

Administrator

Zarejestrowany: 2012-12-05
Punktów :   

Re: ?

Dzięki za sprecyzowane pytania, ułatwi mi to rozwinięcie pewnych tematów.
1) Jeśli chodzi o technologię to... Grając w The Old Republic ma się wrażenie, że w tym okresie rozwój technologii jest równorzędny, jeśli nie wyższy od tego znanego z filmów (aktywne prace nad stworzeniem super żołnierzy czy badania nad technologią teleportacyjną rakatan). O ile dobrze się orientuję ten brak różnicy jest tłumaczony tym, że w okresie Nowych Wojen Sithów nastąpiło załamanie cywilizacji i cofnięcie się w rozwoju. Więc kwestiami technologicznymi nie musisz się przejmować.
2) Wszelkie rasy "głównego nurtu" są dostępne, czyli możesz grać Wookieemi, Kalmarianami, Twi'lekami i tak dalej. Z gunganami również nawiązano kontakt, chociaż Naboo nie jest jeszcze rozwinięte - dopiero kilka wieków wcześniej zostało skolonizowane. Listy dostępnych ras nie ma i nie planuję robić z prostego powodu. Nie chcę nikogo ograniczać, każdy gracz może wybrać jaką chce rasę i nią grać, chociaż te bardziej kontrowersyjne lepiej omówić. Tyczy się to m.in. rasy Yody czy Gen'Dai.
3) Co do planet to mogę je podzielić na Republikę i Imperium. Zgodzę się też z Tobą, że świat SW jest bardzo bogaty i rozwinięty, jednak ograniczenie się do Coruscant ma też pewien sens. Na poprzedniej naszej gry mieliśmy dziesiątki planet, przez co poszczególni gracze bardzo się porozrzucali z miejscami gry i ciężko było potem grać między sobą. My preferujemy styl gry Gracz z Graczem a nie jak na innych forach Gracz z MG. Ograniczenie się więc do jednej planety ułatwia zawiązanie sesji. W dodatku Coruscant jest bardzo bogatą planetą i na prawdę wiele ciekawych miejsc można stworzyć. Ogranicza nas w zasadzie tylko wyobraźnia :) Ale podróże na inne planety są możliwe i jeśli sesja będzie tego wymagać, to nowe planety się stworzy. Jednak docelowo gramy na Coruscant.
4) Mos Eisley jeszcze nie istnieje (to łatwo można sprawdzić na Wookieepedi), Świątynie na Endorze? Nie kojarzę żadnych,  chodzi ci może o te z Yavin 4? Bo one zostały już dawno temu wzniesione, ale ich nikt nie wykorzystuje. A kopalnie na Kessel funkcjonują... z resztą te informacje można sprawdzić na wookieepedi, lub też mnie zapytać a ja sam sprawdzę. Na prawdę w razie pytań pisz do mnie na gg, ja zawsze jestem na niewidoku. Ale na wiadomości odpisuję

Offline

 

#5 2014-06-01 19:52:31

Rafiss

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-27
Punktów :   

Re: ?

Chodzi o świątynie na Yavin 4. Mój błąd.

Jeżeli chodzi o docelową grę na Coruscant to jest to główny powód dla którego nie będą brałą udziału w głównej fabule forum. Dla Ciebie ma sens gra na jednej planecie. Jeżeli chodzi o mnie to ja właśnie nie widzę w tym sensu. W świecie gwiezdnych wojen preferuję intrygę obejmującą kilka światów. I to bardzo często odległych od wysoce zaludnionych planet. Coruscant jest dość nudny. Poczytaj trochę książek ze świata gwiezdnych wojen. W najciekawszych akcja działa się na wielu planetach. Tak samo nie interesuje mnie tworzenie postaci, która mogłaby mieć interes żeby przebywać na Coruscant. Raczej nie bawiłoby mnie odgrywanie takiej postaci.

Czy jest możliwość że kiedyś będą rozpisane jakie statki, pojazdy lądowe i roboty istniały w okresie, w którym dzieje się akcja na forum? Chodzi o rozpiskę konkretnych modeli.

Ostatnio edytowany przez Rafiss (2014-06-01 20:02:15)

Offline

 

#6 2014-06-11 19:14:16

Rafiss

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-27
Punktów :   

Re: ?

Hej, to forum jeszcze żyje, czy już umarło?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.onepiecepbf.pun.pl www.is2010.pun.pl www.3daysgrace.pun.pl www.lamker.pun.pl www.bulgariateam.pun.pl